Spotkanie z Biskupem

W dniu 19 marca 2007 roku w naszej szkole gościliśmy niezwykłych gości: J. E. Ks. Bpa Stefana Regmunta i Dyrektora Wydziału Katechetycznego Ks. Dr Marka Mendyka. Przybyli do nas w ramach wizytacji kanonicznej parafii w towarzystwie Ks. Proboszcza dr Jana Bryi. Powitani zostali przez uczniów Samorządu Uczniowskiego, Radę Rodziców i Dyrekcję szkoły.

Zgromadzona społeczność uczniowska powitała ich śpiewem : „Bądź pozdrowiony gościu nasz…”

Na początku wszyscy wzięli udział, w przygotowanym przez ucz. kl VI pod kierunkiem J. Puciato programie, który prowadził nas Drogą krzyżową do Zmartwychwstania Chrystusa. W śpiew kanonów i pieśni włączyli się wszyscy uczniowie. Następnie Ks. Bp skierował słowa do zgromadzonych i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Dalszy punkt wizyty stanowiło spotkanie Ks. Bpa ze wszystkimi pracownikami szkoły. W serdecznej atmosferze mogliśmy zapoznać Pasterza z warunkami pracy w naszej szkole. Ubogaceni przez dobre słowo i dużą dawkę humoru, zaproszeni do wspólnego przeżywania X- lecia wizyty Jana Pawła II w Legnicy, które świętowane będzie w Krzeszowie 2 czerwca tego roku, mogliśmy też osobiście zaprosić Ks. Bpa na nasze sienkiewiczowskie święto w dniu 7 maja i poprosić o sprawowanie ofiary Mszy św. na rozpoczęcie tejże uroczystości.

Przygotowała - Janina Puciato
                                                                                                              Zdjęcia - Tomasz Malek